V sredo, 13.3.2024 smo se vse skupine iz vrtca zbrale v večnamenskem prostoru, kjer smo si ogledali predstavo, ki so jo pripravile zobne asistentke iz Zdravstvenega doma Ptuj. Predstava je govorila o deklici, ki si ni umivala zob, zato sta prišla v njena usta Lumpi in Capi. Otroci so si z veseljem ogledali predstavo in še bolj spoznali, da si morajo umivati zobke vsak dan, saj tako pošljejo Lumpija in Capija na počitnice.

Po končani predstavi smo se najstarejša skupina Škrati odpravili v igralnico, kjer smo skupaj z zobnima asistentkama izvedli še delavnico. Otroci so si izdelali zobne ščetke in nato pobarvali še pobarvanko Lumpija in Capija. Ob koncu je sledilo skupinsko fotografiranje z izdelani zobnimi ščetkami.

                               Pripravila: Amadea Meznarič

(Visited 51 times, 1 visits today)