Dan slovenske hrane, kateri se je odvijal  v petek, 17. 11. 2023 smo v našem vrtcu obeležili z

»TRADICIONALNIM SLOVENSKIM ZAJTRKOM«

V vrtcu smo celoten teden namenili pomenu zdrave prehrane. Ker je osredna tema letošnjega zajtrka kruh, smo iz slanega tesna izdelali pekarske izdelke, plakate, prepevali pesmi o čebelah in plesali. Nekatere skupine so same spekle kruh, na katerega so bili zelo ponosni in so ga z navdušenjem pojedli pri zajtrku.

Pripravili smo si pogrinjek, na njega pa položili kruh, maslo, med, jabolko in mleko.

Obiskali so nas čebelarji iz Čebelarskega društva Juršinci in učenci OŠ Juršinci. Otroci so nam zaplesali, zaigrali na harmonike in povedali zanimivosti o čebelah. Seveda pa ni manjkala pesem Čebelar, katero smo vsi skupaj zapeli. Čebelarji so nam predstavili kako nastane med, predstavili so čebeljo družino in kakšne vrste medu poznamo. Pripravili so nam sladke medenjake, s katerimi smo se z veseljem posladkali.

                                              »ZDRAV ZAJTRK = DOBER DAN«

                                                                                                            Pripravila: Martina Fras

(Visited 60 times, 1 visits today)