December je čaroben mesec, saj je čas praznovanj, veselja in skupnega druženja.

V našem vrtcu smo z raznimi aktivnostmi otrokom pričarali čudovit december. Skupaj smo si okrasili igralnice ter garderobe, ustvarjali za božični bazar, izdelovali aranžmaje, med nas povabili dedke in babice, poslušali božične pravljice, izdelovali voščilnice, okraševali praznične piškote, peli praznične pesmi, plesali, rajali, okrasili smrečice, si priredili praznično kosilo, …

Najbolj nestrpno pa smo čakali dan, da nas obišče Božiček. Vzgojiteljice so za otroke pripravile dramatizacijo Rokavička. Na ogled predstave pa smo povabili tudi gospoda župana in gospoda ravnatelja. Skupaj smo na koncu priklicali Božička, mu zapeli nekaj pesmi ter komaj čakali darila. Božičku smo se zahvalili ter mu pomahali v slovo, nato pa hitro odprli darila in se poigrali z igračami, ki nam jih je prinesel.

Pripravila: Gabriela Čuš Kovše