Otroci in vzgojiteljice iz skupine Škrati, smo se v ponedeljek, 12. 2. 2024 udeležili pustnega rajanja v dvorani Campus na Ptuju, ki ga je organiziral Vrtec Ptuj. Na prireditvi je sodelovalo več kot 20 vrtcev in s tem več kot 20 različnih igrivih pustnih skupin.

Sami smo se predstavili kot Eskimi in naša predstavitev je tekla tako:
“Eskimi iz Vrtca pri OŠ Juršinci smo prišli, da bi vas pozdravili. Mraz nam nič ne naredi, saj le-tega navajeni smo mi. Hrano si sami nalovimo, iz ledu pa igluje naredimo. Lička rdeča od mraza nam žarijo, a nasmehi nas vseeno krasijo, saj nam nič ne more mraz, samo, da smo prišli med vas. Veselo pustovanje vam želimo, nato pa nazaj na sever pohitimo.”

Otroci in vzgojiteljice smo se na pustnem rajanju zelo zabavali, saj smo veliko plesali. Obiskali pa so nas tudi kurenti.

Pripravila: Nina Čeh Hrga